Ολοκλήρωση των Μουσικών Αγώνων 2023

Το Μουσικό Σχολείο Μυτιλήνης με τη στήριξη της Περιφερειακής Δ/νσης Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Β. Αιγαίου, τη Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Ν. Λέσβου, τη Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Λέσβου υπό την αιγίδα του Ν.Π.Δ.Δ. Παιδείας, Πολιτισμού & Αθλητισμού Δήμου Λέσβου και με την υποστήριξη του Συλλόγου φίλων Μουσικής Μυτιλήνης και του πολιτιστικού Συλλόγου «Η Επάνω Σκάλα», πραγματοποίησε με μεγάλη επιτυχία τους 11ους Παλλεσβιακούς Μαθητικούς Αγώνες Μουσικής στις 9 και 10 Μαΐου 2023 στο Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης με τη συμμετοχή 200 μαθητών των Δ’, Ε’ & ΣΤ’ Τάξεων των Δημοτικών Σχολείων του νησιού μας.

Η διαδικασία περιελάμβανε ακρόαση των μαθητών στις 9 και 10 Μαΐου το πρωί και την Τελετή Λήξης στις 10 Μαΐου στις 19:30 με τη συμμετοχή της Παραδοσιακής και της Σύγχρονης Ορχήστρας του Μουσικού Σχολείου Μυτιλήνης καθώς και των βραβευθέντων Μουσικών Συνόλων των Δημοτικών Σχολείων.

Γράψτε ένα σχόλιο