Μουσικοί Αγώνες

10οι Παλλεσβιακοί Μαθητικοί Αγώνες Μουσικής

Οι Μουσικοί Αγώνες έχουν πλέον ολοκληρωθεί! Πραγματοποιήθηκαν στο Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης στις 10 και 11 Μαΐου 2022. Στο τέλος των αγώνων τα μουσικά σύνολα Σύγχρονης Μουσικής και Παραδοσιακής Μουσικής Λυκείου, ερμήνευσαν επί σκηνής τραγούδια:

Σύνολο σύγχρονης μουσικής ΜΣΜ:

Σύνολο παραδοσιακής μουσικής λυκείου ΜΣΜ:

Η αφίσα των αγώνων

Αναλυτικά αποτελέσματα των Μουσικών Αγώνων:

Πιάνο

Ειδικές Διακρίσεις: Βαλαβάνης Μιχαήλ (5ο Δημ. Σχολείο Μυτιλήνης), Λόι Παολο (4ο Δημ. Σχολείο Μυτιλήνης), Λουλαδέλλη Ευαγγελία (Δημοτικό Σχολείο Ταξιαρχών), Μαστρογιαννοπούλου Αγγελική (Δημοτικο Σχολείο Βαρειάς).

Βραβεία: Ιωσηφέλλη Ναταλία (Δημοτικό Σχολείο Μήθυμνας), Παπουτσής Ταξιάρχης (Δημοτικό Σχολείο Λουτρών), Πασχαλίδου Παναγιώτα (6ο Δημ. Σχολείο Μυτιλήνης), Τσάγαλος Παναγιώτης (15ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης).

Αρμόνιο

Ειδική Διάκριση: Τζάννου Δημήτριος (15ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης).

Ακορντεόν

Βραβείο: Ζουμπαδέλλης Στυλιανός (6ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης)

Κιθάρα

Ειδικές Διακρίσεις: Κεσανλή Ραφαηλία (Δημοτικό Σχολείο Παμφίλων), Χατζηγεωργίου Παρασκευάς ( Δημοτικό Σχολείο Σκουτάρου).

Βραβεία: Γιαμπάνης Θεόδωρος (10ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης), Κατσιάνος Παναγιώτης (Δημοτικό Σχολείο Παμφίλων), Κοπάνου Ευανθία – Μαρία (Δημοτικό Σχολείο Ταξιαρχών), Λύκος Γεώργιος (7ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης).

Κρουστά

Ειδική Διάκριση: Τσάγαλος Παναγιώτης (15ο Δημ. Σχολείο Μυτιλήνης)

Βραβεία: Τράτας Παναγιώτης (Δημοτικό Σχολείο Λουτρόπολης Θερμής)

Ατομικό τραγούδι

Ειδικές Διακρίσεις: Καμμένου Μαριαλέννα (11ο Δημ. Σχολείο Μυτιλήνης), Καρλατήρας Θεμιστοκλής (Δημ. Σχολείο Παμφίλων), Ορφανέλλη Παρασκευή (6ο Δημ. Σχολείο Μυτιλήνης).

Βραβεία: Βαγγελάκη Ειρήνη (Δημ. Σχολείο Κάτω Τρίτους), Παταράκα Σταυρούλα (11ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης), Ψαροπούλου Αναστασία (11ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης), Γκραι Φουρτ Θάλεια (Δημοτικό Σχολείο Περάματος).

Μπουζούκι

Βραβεία: Ιντζιρτζής Λουκάς (3ο Δημ. Σχολείο Μυτιλήνης).

Τζουράς

Ειδική Διάκριση: Κατζανής Θεόδωρος (1ο Δημ. Σχολείο Μυτιλήνης)

Σαντούρι

Ειδικές Διακρίσεις: Τραχείλου Μαρία (9ο Δημ Σχολείο Μυτιλήνης).

Βραβείο: Κουδουνέλλη Άννα (Δημοτικό Σχολείο Αγιάσου).

Φλάουτο

Βραβείο: Ιωσηφέλλη Ναταλία (Δημοτικό Σχολείο Μήθυμνας).

Τρομπέτα

Βραβείο: Δημηρούδης Σταύρος (6ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης).

Σαξόφωνο

Βραβεία: Παπουτσής Χρυσοβαλλάντης (Δημοτικό Σχολείο Λουτρών).

Βιολί

Βραβεία: Καρμίρη Μαρία (7ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης)

Μουσικά σύνολα “Σύγχρονης Μουσικής”

Ειδική Διάκριση: 5ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης με υπεύθυνο καθηγητή: Μιχάλη Δεμερτζή (Τραγούδι: Το μηδέν)

Βραβεία: 7ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης με υπεύθυνη καθηγήτρια την Βαΐβάη Έλενα, 4ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης με υπεύθυνη καθηγήτρια τη Βαμβουκλή Μαρίζα.

Μουσικά σύνολα “Ελληνικής παραδοσιακής και ρεμπέτικης μουσικής”

Ειδικές Διακρίσεις: Δημοτικό Σχολείο Αγιάσου με υπεύθυνο καθηγητή τον Κώστα Ζαφειρίου.

Βραβείο: 9ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης με υπεύθυνη καθηγήτρια τη Βαμβουκλή Μαρίζα.

Μουσκά σύνολα ¨Κλασικής Μουσικής”

Ειδική Διάκριση: 5ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης σε συνεργασία με το Δημοτικό Σχολείο Βαρειάς, με υπεύθυνη καθηγήτρια τη Νίκη Κεραμέκη.

Βραβεία: Δημοτικό Σχολείο Μήθυνας σε συνεργασία με το 15ο Δημ. Σχολείο Μυτιλήνης με υπεύθυνση καθηγήτρια τη Νίκη Κεραμέκη, Δημοτικό Σχολείο Λουτρών με υπεύθυνη καθηγήτρια την Ουρανία Πρασίνου.

Οργανωτική Επιτροπή: Αλέξανδρος Γεραγωτέλλης, Περσεφόνη Βερβέρη, Βασιλική Παραδεισιάδη.